piątek, 16 lipca 2010

Pomóżmy wrócić Rodakom do Polski

Skupieni na stenogramach i kolejnych ekskrementach wylatujących z naszych mediów nie dostrzegamy różnych inicjatyw i realnych spraw do załatwienia. Taka sprawą jest niewątpliwie kwestia umożliwienia powrotu do Ojczyzny Polakom mieszkającym nie z własnej woli w krajach byłego ZSRR. Zajmował się tą sprawą Maciej Płażyński, który zginął w katastrofie Smoleńskiej. W obecnym Sejmie był posłem niezrzeszonym, dlatego nie można zwrócić się do jego partyjnych kolegów, by zajęli się ustawą, nad która pracował i którą miał złożyć w kancelarii Sejmu po powrocie z uroczystości katyńskich. Sprawę tej ustawy przejął syn Macieja, Jakub Płażyński, który powołał Obywatelski Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Powrót do Ojczyzny". Na stronie internetowej Jakub Płażyński pisze:

12 kwietnia 2010 mój ś.p. ojciec, Maciej Płażyński, miał złożyć w kancelarii Sejmu projekt nowej ustawy repatriacyjnej. Smoleńska katastrofa przekreśliła jednak Jego plany. Podjąłem się ich kontynuacji, ponieważ, czuję się związany wolą Ojca.

Za Uralem, głównie w Kazachstanie, żyją jeszcze tysiące polskich ofiar sowieckich czystek etnicznych. My Polacy, mamy więc wobec nich szczególny obowiązek: zapewnienia im jak najszybszego powrotu do Ojczyzny. Niestety nie służy temu obecna ustawa repatriacyjna. Przede wszystkim dlatego, że nakłada zbyt duże obciążenia na samorządy zamiast na polskie państwo. Trzeba ją zmienić. Dlatego społeczny komitet "Powrót do Ojczyzny", którego mam zaszczyt być pełnomocnikiem, złożył w Sejmie projekt nowej ustawy o repatriacji.

Aby jednak nowe przepisy mogły został uchwalone, konieczne jest ich wsparcie przez 100 000 naszych obywateli. Z tego powodu zwracam się do tych, którym nie jest obojętny los Polaków wypędzonych z kresów. Wesprzyjcie nasz projekt własnym podpisem.

Myślę, że jest to sprawa, którą nasze Państwo powinno załatwić już dawno. Jest to sprawa, która nie wymaga dużego poświęcenia. Każdy z nas może wydrukować kartę i zebrać podpisy wśród najbliższej rodziny i znajomych. Na stronie internetowej jest mapka punktów, gdzie można oddać podpisane karty. Pokażmy, że solidarność Polaków to nie tylko puste i wytarte hasło z podręczników najnowszej historii.

Strona inicjatywy - http://www.repatriacja.org.pl
Opis założeń i uzasadnienie - http://www.repatriacja.org.pl/ust.htm
Karta podpisów - http://www.repatriacja.org.pl/pobierz/karta.pdf
Mapka punktów, gdzie można oddać podpisane karty - http://www.repatriacja.org.pl/punkty.htm

Rozpropaguj akcję wśród znajomych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nie bądź anonimowy. Podaj chociaż swoje imię.
( opcja: Nazwa/adres URL - wystarczy pole Nazwa )